טוהר נתרן הואלורונט: מה זה אומר ואיך זה נבדק?
אתה נמצא כאן: בַּיִת » בלוגים » פופולריזציה של מדע » טוהר נתרן הואלורונט: מה זה אומר ואיך זה נבדק?

טוהר נתרן הואלורונט: מה זה אומר ואיך זה נבדק?

צפיות: 642     מחבר: עורך האתר זמן פרסום: 2026-10-13 מקור: אֲתַר

כפתור שיתוף בפייסבוק
כפתור שיתוף בטוויטר
כפתור שיתוף קו
כפתור שיתוף wechat
כפתור שיתוף linkedin
כפתור שיתוף pinterest
כפתור שיתוף WhatsApp
כפתור שיתוף קקאו
כפתור שיתוף snapchat
שתף את כפתור השיתוף הזה

אם אי פעם קיבלת תעודת ניתוח עבור נתרן היאלורונט והרגשת המום מרשימת הפרמטרים - חלבון, חומצות גרעין, אנדוטוקסין, מתכות כבדות, אובדן בייבוש - אתה לא לבד. רוב הספקים מציגים את המספרים האלה כרשימה פשוטה של ​​מעבר/נכשל. אבל הטוהר הוא הרבה יותר ניואנס מאחוז בודד.

הנה התשובה הקצרה: טוהר הוא לא מספר אחד - זה פרופיל רב מימדי. ספק שטוען ל'99% טוהר' מבלי לציין אילו זיהומים נבדקו, באילו גבולות זיהוי ובאילו שיטות, נותן לך מידע חלקי במקרה הטוב.

עבור קונים B2B, מעצבים ואנשי מקצוע בתחום בקרת האיכות, ההבנה מה טוהר אומר למעשה עבור חומצה היאלורונית - וכיצד כל מימד נמדד - חיונית כדי להבטיח שהמוצר הסופי שלך בטוח, יעיל ועקבי. בואו נשבור את זה.


מה בעצם אומר 'טוהר' - זה לא רק מספר אחד

כשמישהו אומר 'טוהר נתרן היאלורונט', הוא בדרך כלל מתייחס לשלושה ממדים שונים, שכל אחד מהם מודד משהו שונה מהותית:

טוהר כימי מודד כמה מהחומר הוא למעשה נתרן היאלורונט לעומת חומרים כימיים אחרים. זה מתבטא בדרך כלל כך:

· מבחן (תכולת HA): אחוז הנתרן היאלורונט על בסיס יבש. דרגת קוסמטיקה דורשת בדרך כלל ≥90.0%, בעוד שדרגת תרופות דורשת ≥95.0%.

· תכולת חומצה גלוקורונית: מרכיב מבני של HA. הערך התיאורטי הוא ~46%, כך שתוצאה ≥44% מאשרת שמבנה שרשרת ה-HA שלם.

זיהומי בטיחות ביולוגיים הם הקריטיים ביותר עבור יישומים המתקשרים עם רקמה חיה:

· שאריות חלבונים: שאריות מהאורגניזם המארח התסיסה. אלו הם הסיכון העיקרי לאלרגנים.

· חומצות גרעין (DNA/RNA): גם מהאורגניזם המארח. רמות גבוהות מעידות על טיהור לא שלם.

· אנדוטוקסינים חיידקיים: ליפופוליסכרידים מחיידקים גרם שליליים. קריטי עבור יישומים הזרקה ועיניים.

· זיהום מיקרוביאלי: ספירה אירובית כוללת, שמרים/עובש ופתוגנים ספציפיים.

זיהומים כימיים מגיעים מתהליך הייצור והסביבה:

· מתכות כבדות: עופרת, ארסן, קדמיום, כספית - מווסתת ברמות ppm.

· שאריות ממיסים: מתנול, אתנול, איזופרופנול משלבי הטיהור.

· ברזל, כלוריד, סולפט: מזהמים אנאורגניים מציוד או מים.

תחשוב על זה כמו בדיקה רפואית: הבריאות הכוללת שלך אינה מוגדרת על ידי תוצאת בדיקת דם אחת. זה השילוב של כל הסמנים - לחץ דם, כולסטרול, תפקודי כבד, תפקודי כליות - שמספר את הסיפור המלא. טוהר הנתרן הואלורונט פועל באותו אופן.


מאיפה מגיעים זיהומים: תסיסה לעומת מיצוי

המקור של הנתרן היאלורונט שלך קובע אילו זיהומים אתה צריך לדאוג.

מיצוי מסורתי (מקור בעלי חיים)

מבחינה היסטורית, חומצה היאלורונית הופקה ממסרקי תרנגול או חוש זגוגית בקר. שיטה זו טומנת בחובה סיכוני טומאה ספציפיים:

· חלבונים ממקור בעלי חיים שיכולים לעורר תגובות חיסוניות

· שאריות סולפט (בניגוד ל-HA, כונדרויטין סולפט מכיל קבוצות סולפט)

· שונות אצווה לאצווה בהתאם למקור החי

· מדרגיות מוגבלת

רוב הייצור המסחרי זז ממיצוי בעלי חיים מסיבות אלה, אם כי חלק מספקי נישה עדיין משתמשים בשיטה זו.

תסיסה מיקרוביאלית (תקן נוכחי)

נתרן הואלורונט מודרני מיוצר על ידי התסיסה של חיידקים - בדרך כלל Streptococcus equi subsp. zooepidemicus או זני Bacillus subtilis מהונדסים. זה מבטל סיכונים ממקור בעלי חיים אך מציג פרופיל טומאה משלו:

· חלבוני אורגניזם מארח: החיידקים מייצרים חלבונים לצד HA במהלך התסיסה.

· חומצות גרעין: DNA ו-RNA חיידקיים מתקיימים יחד עם HA במרק התסיסה.

· מרכיבי אמצעי תסיסה: סוכרים, חומצות אמינו ומינרלים ממצע הגידול.

· אנדוטוקסינים: אם קיימים חיידקים גרם שליליים כמזהמים.

תהליך הטיהור - משקעים, סינון אולטרה, כרומטוגרפיה - הוא מה שמפריד בין מוצר בטוהר גבוה להרבה סחורות. ספקים שיחתכו פינות בטיהור יראו רמות גבוהות של חלבון וחומצות גרעין, גם אם אחוז מבחן ה-HA נראה מקובל.


כיצד נבדקת טוהר: שיטות הליבה

כל קטגוריית טומאה דורשת שיטה אנליטית ספציפית. הנה מה שקורה בפועל במעבדה:

תוכן HA / חומצה גלוקורונית

שיטה קולורימטרית Carbazole: הגישה המסורתית ביותר. HA עובר הידרוליזה כדי לשחרר חומצה גלוקורונית, המגיבה עם מגיב קרבזול כדי לייצר צבע סגול. העוצמה נמדדת באמצעות ספקטרופוטומטריה ומשווה לעקומה סטנדרטית. פשוט, זול, אבל יכול להיות מושפע מחומצות אורוניות אחרות.

שיטת CTAB עכור: Cetyltrimethylammonium bromide יוצר קומפלקס עם HA, יוצר עכירות פרופורציונלית לריכוז HA. מהיר יותר מקרבזול אבל פחות ספציפי.

HPLC-SEC (Size-Exclusion Chromatography): מפריד מולקולות HA לפי גודל לפני זיהוי. זהו תקן הזהב מכיוון שהוא בו זמנית מאשר את זהות ה-HA ומכמת אותה. זה גם חושף את התפלגות המשקל המולקולרי - מידע שמספר בדיקה פשוט לא יכול לספק.

חלבון שיורי

זהו ללא ספק מחוון הטוהר החשוב ביותר לבטיחות.

שיטת ברדפורד (595 ננומטר): משתמשת בצבע Coomassie Brilliant Blue G-250 הנקשר לחלבונים. כאשר נמדד ב-595 ננומטר עם עקומת כיול BSA (סרום אלבומין של בקר), הוא מספק כימות אמין עד 0.005% (w/w). זוהי השיטה המועדפת מכיוון שהיא אינה מופרעת על ידי ספיגת UV של HA עצמו.

שיטת Lowry: רגישות דומה לברדפורד אך פרוטוקול מורכב יותר עם תוספות ריאגנטים מרובות.

ספיגת UV 280 ננומטר: השיטה הפשוטה ביותר אך הכי פחות אמינה. HA עצמו סופג מעט UV ב-280 ננומטר, מה שעלול לגרום לתוצאות חיוביות שגויות ולספירה נמוכה של תכולת החלבון בפועל. אם ספק מדווח רק על נתוני חלבון UV 280 ננומטר, היזהר.

תקן תעשיית הקוסמטיקה הוא ≤0.1% חלבון שיורי. ציונים פרמצבטיים ובהזרקה דורשים ≤0.05%. תהליך תסיסה מבוקר היטב מייצר בדרך כלל רמות חלבון מתחת ל-0.05%, אבל ראינו נתונים מאותו ספק נעים מ-0.02% ל-0.18% על פני אצוות שונות - אינדיקטור ברור לטיהור לא עקבי.

חומצות גרעין

ספיגת UV 260 ננומטר: DNA ו-RNA סופגים חזק ב-260 ננומטר. המדגם מומס והספיגה נמדדת ישירות. קריאה מעל 0.1 (אבס) מרמזת על טיהור לא שלם. בעוד שחומצות גרעין אינן מהוות סיכון בטיחותי ישיר בקוסמטיקה מקומית, רמות גבוהות מתואמות עם עומסי אנדוטוקסינים גבוהים יותר - כך שזהו אינדיקטור שימושי לבקרת תהליך.

אנדוטוקסין חיידקי

שיטת LAL (Limulus Amebocyte Lysate) : משתמש בליזאט מתאי דם של סרטני פרסה, הנקרשים בנוכחות אנדוטוקסינים. ניתן למדוד את התגובה באופן קינטי (טורבידימטרי דינמי או כרומוגני) לקבלת תוצאות כמותיות. זוהי השיטה המקובלת היחידה למוצרים הניתנים להזרקה ולרפואת עיניים.

הגבול האופייני הוא ≤0.5 EU/mg עבור אבקת חומר גלם. יישומים להזרקה דורשים בקרה קפדנית עוד יותר.

מתכות כבדות

ICP-MS (Inductively Coupled Plasma Mass Spectrometry): השיטה הרגישה ביותר, המסוגלת לזהות מתכות ברמות חלקים למיליארד. בדיקות לעופרת (Pb), ארסן (As), קדמיום (Cd), כספית (Hg), ולעתים קרובות אלמנטים נוספים.

ספקטרוסקופיה אטומית (AAS): משמש במיוחד עבור תכולת ברזל, הדורשת אורך גל זיהוי שונה (248.3 ננומטר).

מגבלות אופייניות: מתכות כבדות (כפי Pb) ≤20 ppm עבור כיתה קוסמטית, ≤10 ppm עבור כיתה פרמצבטית. ארסן ≤3 ppm, קדמיום ≤1 ppm, כספית ≤0.1 ppm.

שאריות ממיסים

Headspace Gas Chromatography (GC): הדגימה מחוממת בבקבוקון אטום, ותרכובות נדיפות בחלל הראש מנותחות על ידי GC. זה מזהה שאריות מתנול, אתנול ואיזופרופנול משלבי הטיהור והמשקעים.

הפרמקופיה הסינית מציינת מגבלות אלו עבור נתרן היאלורונאט בדרגה פרמצבטית. אם ספק משתמש במשקעים אתנול (השיטה הנפוצה ביותר), בדיקת שאריות אתנול היא חיונית.

מגבלות מיקרוביאליות

שיטות ספירת צלחות סטנדרטיות לפי USP <61> ו-<62>:

· ספירת חיידקים אירובית כוללת: ≤100 cfu/g (קוסמטי), ≤10⊃2; cfu/g (תרופות)

· שמרים ועובש: ≤100 cfu/g

· פתוגנים ספציפיים: Staphylococcus aureus , Pseudomonas aeruginosa , E. coli חייב להיעדר

· למוצרים שמקורם בתסיסה: בדיקה נוספת לסטרפטוקוק המוליטי


קריאת COA: מה לבדוק ומה המשמעות של המספרים

תעודת ניתוח טיפוסית עבור נתרן היאלורונט כוללת 15-20 פרמטרים. הנה איך לקרוא את הקריטיים ביותר:

השוואת מפרט לפי כיתה

פָּרָמֶטֶר

כיתה קוסמטית

דרגת מזון/תוסף

דרגת תרופות / הזרקה

שיטת בדיקה

בדיקה (בסיס יבש)

≥90.0%

≥91.0%

95.0-105.0%

קרבזול / HPLC

שאריות חלבון

≤0.1%

≤0.05%

≤0.05%

ברדפורד / לורי

חומצות גרעין

≤0.1%

≤0.1%

≤0.05%

UV 260 ננומטר

מתכות כבדות (כמו Pb)

≤20 עמודים לדקה

≤10 עמודים לדקה

≤10 עמודים לדקה

ICP-MS

אנדוטוקסין

לא תמיד נבדק

לא תמיד נבדק

≤0.05 EU/mg

LAL

הפסד בייבוש

≤10.0%

≤10.0%

≤10.0%

105°C / 60°C ואקום

pH (פתרון 1%)

5.0–8.5

6.0–7.5

6.0–7.5

פוטנציאומטרי

בהירות וצבע

ברור, A₆₀₀≤0.01

ברור, A₆₀₀≤0.01

ברור, A₆₀₀≤0.01

ספקטרופוטומטריית UV

שאריות ממסים

לא תמיד נבדק

מתנול ≤0.05%, אתנול ≤0.5%

לפי פרמקופיה

Headspace GC

סיבוב ספציפי

—

—

+60° עד +80°

פולארימטריה


דגלים אדומים על תעודת בגרות

חלבון >0.1% בדרגת קוסמטיקה: מעיד על טיהור לא מספק. מגביר את הסיכון לאלרגיה, במיוחד עבור תכשירים עזים וניסוחים לעור רגיש.

חסרים נתוני אנדוטוקסין לתביעות ניתנות להזרקה/עיניים: אם ספק משווק את המוצר שלו להזרקה או ליישומי טיפות עיניים, אך אינו בודק אנדוטוקסין, המוצר אינו מתאים לשימושים אלו ללא קשר למפרטים אחרים.

אין נתוני התפלגות משקל מולקולרי: מספר 'MW ממוצע' בודד לא אומר לכם דבר על התפלגות אורך השרשרת בפועל. PDI (מדד polydispersity) מעל 2.0 מצביע על הטרוגניות אצווה משמעותית.

חסרה בדיקת פתוגן ספציפית: ספירת הצלחות הכוללת לבדה אינה מספקת. את היעדר S. aureus , P. aeruginosa ו- E. coli . יש לאשר בנפרד

בדיקה בדיוק במגבלת המפרט: אם המבחן קורא בדיוק 90.0% עבור דרגת קוסמטיקה, זה עשוי להצביע על כך שהמוצר היה מעורבב בדיוק כדי לעמוד במינימום - במקום להיות אצווה בעלת טוהר גבוה באופן טבעי.


מדוע טוהר חשוב עבור המוצר הסופי שלך

טוהר אינו מדד איכות מופשט - הוא משפיע ישירות על בטיחות המוצר, היעילות והתאימות לשוק.

בְּטִיחוּת

חלבונים שיוריים הם הסיכון האלרגני העיקרי בנתרן היאלורונט. עבור מוצרים המיושמים על עור פגוע (לאחר הליך, טיפול בפצעים, עור רגיש), רמות חלבון מעל 0.1% יכולות לעורר תגובות חיסוניות. זיהום אנדוטוקסין במוצרים ניתנים להזרקה עלול לגרום לתגובות דלקתיות חמורות - זו הסיבה שבדיקת LAL אינה ניתנת למשא ומתן עבור יישומי עיניים והזרקה.

יְעִילוּת

זיהומים עלולים להפריע לפעילות הביולוגית של החומצה ההיאלורונית. שאריות חומצות גרעין ושברי HA מפורקים יכולים להפעיל מסלולים דלקתיים (TLR2/TLR4) במקום האיתות האנטי-דלקתי הרצוי בתיווך CD44. בעיקרו של דבר, HA טמא עשוי לעשות את ההפך ממה שהתכוונת.

יציבות ניסוח

יוני מתכת (במיוחד ברזל) מזרזים פירוק חמצוני של שרשראות חומצה היאלורונית, ומפחיתים את המשקל המולקולרי לאורך זמן. אם צמיגות המוצר שלך יורדת במהלך האחסון, שאריות ברזל או מזהמי מתכת אחרים עשויים להיות הסיבה. באופן דומה, זיהום מיקרוביאלי מציג פעילות היאלורונידאז המפרק חומצה היאלורונית.

עמידה ברגולציה

לשווקים שונים יש דרישות שונות:

· ארה'ב: חייב לעמוד בתקני USP עבור יישומים פרמצבטיים

· האיחוד האירופי: חייב לעמוד במונוגרפיה EP 0338

· סין: חייבת לעמוד בתקני הפרמקופיה הסינית

· קוסמטיקה: בדרך כלל פחות מוסדר, אבל מותגים אחראיים עדיין צריכים לדרוש בדיקת טומאה מלאה

עקביות אצווה

אולי הנושא המשמעותי ביותר מבחינה מסחרית: תנודת טוהר בין אצוות מאלצת אותך לנסח מחדש או לדחות חומר נכנס. ספק שרמות החלבון שלו נעות בין 0.02% ל-0.18% הוא ספק שתהליכי התסיסה והטיהור שלו אינם בשליטה - גם אם כל אצווה בודדת 'עוברת' מבחינה טכנית.


כיצד להעריך את יכולות הטוהר של הספק שלך

בעת הערכת ספק נתרן היאלורונט, התמקד בחמשת הממדים הבאים:

1. שיטות בדיקה

שאל ספציפית: באיזו שיטה אתה משתמש לבדיקת חלבון? אם התשובה היא UV 280 ננומטר בלבד, זה פער. ברדפורד או לורי לכל הפחות. לגבי משקל מולקולרי, האם אתה מדווח רק על כרומטוגרמות GPC ממוצעות או מלאות עם PDI?

2. עקביות אצווה לאצווה

בקש נתוני COA היסטוריים עבור אותו מפרט במהלך 6-12 החודשים האחרונים. חשב את מקדם הווריאציה עבור פרמטרים מרכזיים (מבחן, חלבון, MW). ספק מבוקר היטב שומר על CV <5% למשקל מולקולרי ו<20% עבור שאריות חלבון.

3. תיק הסמכה

ISO 13485 (מכשירים רפואיים), cGMP, תיוק DMF, COSMOS (קוסמטיקה אורגנית), HALAL, KOSHER - כל הסמכה דורשת מערכות איכות ספציפיות המבטיחות בעקיפין בקרת טוהר. ככל שספק מחזיק ביותר אישורים, כך תשתית האיכות שלו חזקה יותר.

4. עקיבות

האם הספק יכול לאתר כל אצווה למגרש התסיסה שלו, מקורות חומרי הגלם ורישומי הבדיקות שלו? עקיבות מלאה חיונית לחקירת בעיות איכות וביצוע ריקול במידת הצורך.

5. שקיפות

ספק אמין מספק:

· COA מלא עם כל הפרמטרים, לא רק מבחר

· כרומטוגרמות GPC לפי בקשה

· תיאורי שיטה לצד תוצאות

· נכונות לאפשר בדיקות צד שלישי

ספקים כמו Shandong Runxin Biotechnology מפגינים בקרת טוהר מקיפה בכל חמשת המימדים. עם 28 שנות מומחיות ייעודית של תסיסה מיקרוביאלית, Runxin משתמשת בשיטת Bradford עבור שאריות חלבון (LOQ 0.005%), GPC-MALS לאפיון משקל מולקולרי מלא, LAL לבדיקת אנדוטוקסינים ו-ICP-MS להקרנה מלאה של מתכות כבדות - בכל אצווה, בכל פעם. תיק האישורים הרב שלהם (ISO 13485, CE, DMF 036368, COSMOS, HALAL, cGMP) וניסיון הייצוא ב-34 מדינות משקפים מערכת איכות שנבנתה עבור היישומים התובעניים ביותר.


תקציר: טוהר הוא מסגרת, לא מספר

טוהר הנתרן הואלורונט כולל זהות כימית, בטיחות ביולוגית ובקרת זיהומים כימיים - כל אחד מהם דורש שיטות אנליטיות וקריטריוני קבלה ספציפיים. רמת הטוהר ה'נכונה' תלויה באפליקציה שלך:

· קוסמטיקה מקומית: התמקדות בשאריות חלבון (≤0.1%), מגבלות חיידקים ומתכות כבדות

· תוספי מזון: הגבלות מחמירות של מתכות כבדות, בדיקות נוספות של פתוגנים

· רפואת עיניים / להזרקה: אנדוטוקסין אינו ניתן למשא ומתן, חלבון ≤0.05%, תאימות מלאה לפרמקופיה

· לאחר ההליך / עור רגיש: התייחס כאל תרופות, גם אם היישום הוא קוסמטי מבחינה טכנית

בעת הערכת ספקים, אל תשוו רק מחירים ואחוזי בדיקה. תסתכל על פרופיל הטוהר המלא, שיטות הבדיקה שמאחוריו, והעקביות של תוצאות אלו על פני אצוות. טוהר הוא מה שמפריד בין חומר גלם אמין להפתעה איכותית שמחכה לקרות.

זקוקים לנתרן היאלורונט בטוהר גבוה עם שקיפות מלאה בבדיקה? צור קשר עם Runxin Biotechnology לקבלת תעודות מזהות מפורטות ומפרטים המותאמים ליישום שלך.

CS


Shandong Runxin Biotechnology Co., Ltd היא מיזם מוביל המעורב באופן עמוק בתחום הביו-רפואי מזה שנים רבות, תוך שילוב מחקר, ייצור ומכירות מדעיים.

קישורים מהירים

צור קשר

  פארק תעשייתי מספר 8, העיר Wucun, העיר QuFu, מחוז שאנדונג, סין
  +86-532-6885-2019 / +86-537-3260902
שלח לנו הודעה
זכויות יוצרים © 2024 Shandong Runxin Biotechnology Co., Ltd. כל הזכויות שמורות.  מפת אתר   מדיניות פרטיות