Նատրիումի հիալուրոնատի մաքրություն. ի՞նչ է դա նշանակում և ինչպես է այն փորձարկվում:
Դուք այստեղ եք. Տուն » Բլոգեր » Գիտության հանրահռչակում Նատրիումի հիալուրոնատի մաքրությունը.

Նատրիումի հիալուրոնատի մաքրություն. ի՞նչ է դա նշանակում և ինչպես է այն փորձարկվում:

Դիտումներ՝ 642     Հեղինակ՝ Կայքի խմբագիր Հրատարակման ժամանակը՝ 2026-10-13 Ծագում. Կայք

Ֆեյսբուքի փոխանակման կոճակ
Twitter-ի համօգտագործման կոճակը
տողերի փոխանակման կոճակ
wechat-ի փոխանակման կոճակը
linkedin-ի համօգտագործման կոճակը
pinterest-ի համօգտագործման կոճակը
whatsapp-ի համօգտագործման կոճակը
kakao համօգտագործման կոճակ
snapchat-ի համօգտագործման կոճակ
կիսել այս համօգտագործման կոճակը

Եթե ​​դուք երբևէ ստացել եք նատրիումի հիալուրոնատի անալիզի վկայական և ձեզ ճնշել եք պարամետրերի ցանկը՝ սպիտակուցներ, նուկլեինաթթուներ, էնդոտոքսին, ծանր մետաղներ, չորացման ժամանակ կորուստ, դուք միայնակ չեք: Մատակարարների մեծամասնությունը ներկայացնում է այս թվերը որպես պարզ անցում/անհաջող ստուգաթերթ: Բայց մաքրությունը շատ ավելի նրբերանգ է, քան մեկ տոկոսը:

Ահա կարճ պատասխանը. մաքրությունը մեկ թիվ չէ, դա բազմաչափ պրոֆիլ է: Մատակարարը, որը պնդում է «99% մաքրություն»՝ չնշելով, թե որ կեղտերն են փորձարկվել, հայտնաբերման ինչ սահմաններում և որ մեթոդներով, լավագույն դեպքում ձեզ թերի տեղեկատվություն է տալիս:

B2B գնորդների, ձևակերպողների և որակի վերահսկման մասնագետների համար հասկանալը, թե իրականում ինչ է նշանակում հիալուրոնաթթվի մաքրությունը, և ինչպես է չափվում յուրաքանչյուր չափը, կարևոր է ապահովելու ձեր վերջնական արտադրանքը անվտանգ, արդյունավետ և հետևողական: Եկեք քանդենք այն:


Ինչ է իրականում նշանակում «մաքրություն». Դա միայն մեկ թիվ չէ

Երբ ինչ-որ մեկն ասում է «նատրիումի հիալուրոնատի մաքրությունը», նրանք սովորաբար նկատի ունեն երեք տարբեր չափումներ, որոնցից յուրաքանչյուրը սկզբունքորեն տարբեր բան է չափում.

Քիմիական մաքրությունը չափում է նյութի իրականում նատրիումի հիալուրոնատը այլ քիմիական նյութերի համեմատ: Սա սովորաբար արտահայտվում է հետևյալ կերպ.

· Փորձարկում (HA պարունակություն). Նատրիումի հիալուրոնատի տոկոսը չոր հիմունքներով: Կոսմետիկ որակը սովորաբար պահանջում է ≥90,0%, մինչդեռ դեղագործական դասարանը պահանջում է ≥95,0%:

· Գլյուկուրոնաթթվի պարունակությունը՝ ՀԱ-ի կառուցվածքային բաղադրիչ: Տեսական արժեքը ~46% է, ուստի ≥44% արդյունքը հաստատում է, որ HA շղթայի կառուցվածքը անփոփոխ է:

Կենսաբանական անվտանգության կեղտերը ամենակարևորն են կենդանի հյուսվածքների հետ շփվող կիրառությունների համար.

· Մնացորդային սպիտակուցներ. ֆերմենտացման ընդունող օրգանիզմի մնացորդներ: Սրանք ալերգենների առաջնային ռիսկն են:

· Նուկլեինաթթուներ (ԴՆԹ/ՌՆԹ). Նաև հյուրընկալող օրգանիզմից: Բարձր մակարդակները ցույց են տալիս թերի մաքրում:

· Բակտերիալ էնդոտոքսիններ. գրամ-բացասական բակտերիաների լիպոպոլիսաքարիդներ: Կարևոր է ներարկային և ակնաբուժական կիրառությունների համար:

· Մանրէաբանական աղտոտվածություն. ընդհանուր աերոբիկ քանակություն, խմորիչ/բորբոս և հատուկ պաթոգեններ:

Քիմիական կեղտը գալիս է արտադրության գործընթացից և շրջակա միջավայրից.

· Ծանր մետաղներ՝ կապար, մկնդեղ, կադմիում, սնդիկ — կարգավորվում են ppm մակարդակներում:

· Մնացորդային լուծիչներ՝ մեթանոլ, էթանոլ, իզոպրոպանոլ՝ մաքրման փուլերից:

· Երկաթ, քլորիդ, սուլֆատ. Սարքավորումների կամ ջրի անօրգանական աղտոտիչներ:

Մտածեք դա որպես բժշկական զննում. ձեր ընդհանուր առողջությունը չի որոշվում արյան մեկ թեստի արդյունքով: Դա բոլոր մարկերների համակցությունն է՝ արյան ճնշում, խոլեստերին, լյարդի ֆունկցիա, երիկամների ֆունկցիա, որն ամբողջությամբ պատմում է: Նատրիումի հիալուրոնատի մաքրությունը գործում է նույն կերպ:


Որտեղ են կեղտերը գալիս. խմորում ընդդեմ արդյունահանման

Նատրիումի հիալուրոնատի աղբյուրը որոշում է, թե որ կեղտերի մասին պետք է անհանգստանաք:

Ավանդական արդյունահանում (կենդանիների աղբյուր)

Պատմականորեն հիալուրոնաթթուն արդյունահանվում էր աքաղաղի սանրից կամ եղջերավոր վիտրաժային հումորից: Այս մեթոդը պարունակում է հատուկ անմաքրության ռիսկեր.

· Կենդանական ծագման սպիտակուցներ, որոնք կարող են առաջացնել իմունային պատասխաններ

· Սուլֆատի մնացորդներ (ի տարբերություն HA-ի, քոնդրոիտին սուլֆատը պարունակում է սուլֆատային խմբեր)

· Փաթեթից սերիա փոփոխականություն՝ կախված կենդանական աղբյուրից

· Սահմանափակելիություն

Առևտրային արտադրանքի մեծ մասը հեռացվել է կենդանիների արդյունահանումից այս պատճառներով, թեև որոշ տեղամասային մատակարարներ դեռ օգտագործում են այս մեթոդը:

Մանրէաբանական խմորում (ներկայիս ստանդարտ)

Ժամանակակից նատրիումի հիալուրոնատը արտադրվում է ֆերմենտացնող բակտերիաների միջոցով՝ սովորաբար Streptococcus equi subsp. zooepidemicus կամ մշակված Bacillus subtilis շտամներ: Սա վերացնում է կենդանական ծագման ռիսկերը, բայց ներկայացնում է իր սեփական անմաքրության պրոֆիլը.

· Հյուրընկալող օրգանիզմի սպիտակուցներ. ֆերմենտացման ընթացքում բակտերիաները HA-ի հետ միասին արտադրում են սպիտակուցներ:

· Նուկլեինաթթուներ. Բակտերիալ ԴՆԹ-ն և ՌՆԹ-ն համակցված են HA-ի հետ խմորման արգանակում:

· Խմորման միջավայրի բաղադրիչներ. Շաքարներ, ամինաթթուներ և հանքանյութեր աճի միջավայրից:

· Էնդոտոքսիններ. Եթե գրամ-բացասական բակտերիաները առկա են որպես աղտոտիչներ:

Մաքրման գործընթացը՝ տեղումներ, ուլտրաֆիլտրացիա, քրոմատոգրաֆիա, այն է, ինչ առանձնացնում է բարձր մաքրության արտադրանքը ապրանքային խմբաքանակից: Մատակարարները, ովքեր կտրում են մաքրման անկյունները, ցույց կտան սպիտակուցի և նուկլեինաթթվի մակարդակների բարձրացում, նույնիսկ եթե HA վերլուծության տոկոսը ընդունելի է թվում:


Ինչպես է ստուգվում մաքրությունը. հիմնական մեթոդները

Կեղտոտման յուրաքանչյուր կատեգորիա պահանջում է կոնկրետ վերլուծական մեթոդ: Ահա թե ինչ է իրականում տեղի ունենում լաբորատորիայում.

HA բովանդակություն / Գլյուկուրոնաթթու

Կարբազոլի գունաչափական մեթոդ. Ամենավանդական մոտեցումը: HA-ն հիդրոլիզվում է՝ ազատելու գլյուկուրոնաթթուն, որը փոխազդում է կարբազոլի ռեագենտի հետ՝ առաջացնելով մանուշակագույն գույն։ Ինտենսիվությունը չափվում է սպեկտրոֆոտոմետրիայի միջոցով և համեմատվում ստանդարտ կորի հետ: Պարզ, էժան, բայց կարող է ազդել այլ ուրոնաթթուների վրա:

CTAB պղտորաչափական մեթոդ. Ցետիլտրիմեթիլամոնիումի բրոմիդը HA-ի հետ կազմում է համալիր՝ ստեղծելով պղտորություն՝ համաչափ HA կոնցենտրացիայի: Ավելի արագ, քան կարբազոլը, բայց ավելի քիչ կոնկրետ:

HPLC-SEC (Size-Exclusion Chromatography). Նախքան հայտնաբերումը բաժանում է HA մոլեկուլներն ըստ չափի: Սա ոսկու ստանդարտ է, քանի որ այն միաժամանակ հաստատում է ՀԱ ինքնությունը և քանակականացնում այն: Այն նաև բացահայտում է մոլեկուլային քաշի բաշխումը. տեղեկատվություն, որը պարզ վերլուծության համարը չի կարող ապահովել:

Մնացորդային սպիտակուց

Սա, թերևս, անվտանգության ամենակարևոր մաքրության ցուցանիշն է:

Բրեդֆորդի մեթոդը (595 նմ). Օգտագործում է Coomassie Brilliant Blue G-250 ներկ, որը կապում է սպիտակուցներին: Երբ չափվում է 595 նմ BSA (խոզի շիճուկի ալբումին) չափաբերման կորով, այն ապահովում է հուսալի քանակականացում մինչև 0,005% (ք/վ): Սա նախընտրելի մեթոդն է, քանի որ այն չի խանգարում HA-ի սեփական ուլտրամանուշակագույն ճառագայթման կլանմանը:

Լոուրի մեթոդ. Բրեդֆորդի նկատմամբ նման զգայունություն, բայց ավելի բարդ արձանագրություն՝ բազմաթիվ ռեագենտների հավելումներով:

Ուլտրամանուշակագույն ճառագայթման 280 նմ կլանումը. ամենապարզ, բայց ոչ հուսալի մեթոդը: HA-ն ինքնին կլանում է որոշ ուլտրամանուշակագույն ճառագայթներ 280 նմ-ով, ինչը կարող է առաջացնել կեղծ պոզիտիվներ և իրական սպիտակուցի պարունակության թերհաշվարկ: Եթե ​​մատակարարը հաղորդում է միայն ուլտրամանուշակագույն 280 նմ սպիտակուցի տվյալներ, եղեք զգույշ:

Կոսմետիկ արդյունաբերության ստանդարտը ≤0.1% մնացորդային սպիտակուց է: Դեղագործական և ներարկային դասարանները պահանջում են ≤0.05%: Լավ վերահսկվող խմորման գործընթացը սովորաբար արտադրում է սպիտակուցի մակարդակը 0,05%-ից ցածր, սակայն մենք տեսել ենք նույն մատակարարի տվյալները, որոնք տարբեր խմբաքանակներում տատանվում են 0,02%-ից մինչև 0,18%, ինչը անհամապատասխան մաքրման հստակ ցուցանիշ է:

Նուկլեինաթթուներ

Ուլտրամանուշակագույն ճառագայթման 260 նմ կլանումը. ԴՆԹ-ն և ՌՆԹ-ն ուժեղ կլանում են 260 նմ-ում: Նմուշը լուծվում է և ուղղակիորեն չափվում է կլանումը: 0.1-ից բարձր ցուցանիշը (Abs) ցույց է տալիս թերի մաքրում: Թեև նուկլեինաթթուները արդիական կոսմետիկայի համար անվտանգության անմիջական վտանգ չեն ներկայացնում, բարձր մակարդակները կապված են էնդոտոքսինների ավելի բարձր բեռների հետ, ուստի սա գործընթացի վերահսկման օգտակար ցուցիչ է:

Բակտերիալ էնդոտոքսին

LAL (Limulus Amebocyte Lysate) մեթոդ. օգտագործում է պայտի խեցգետնի արյան բջիջների լիզատը, որոնք մակարդվում են էնդոտոքսինների առկայության դեպքում: Քանակական արդյունքների համար ռեակցիան կարող է չափվել կինետիկորեն (դինամիկ պղտորաչափ կամ քրոմոգեն): Սա միակ ընդունված մեթոդն է ներարկային և ակնաբուժական կարգի արտադրանքի համար:

Հումքի փոշու համար բնորոշ սահմանաչափը ≤0.5 ԵՄ/մգ է: Ներարկվող կիրառությունները պահանջում են նույնիսկ ավելի խիստ վերահսկողություն:

Ծանր մետաղներ

ICP-MS (Ինդուկտիվ զուգակցված պլազմայի զանգվածային սպեկտրոմետրիա). Ամենազգայուն մեթոդն է, որն ունակ է մետաղները հայտնաբերելու յուրաքանչյուր միլիարդի չափով: Փորձարկումներ կապարի (Pb), մկնդեղի (As), կադմիումի (Cd), սնդիկի (Hg) և հաճախ լրացուցիչ տարրերի համար:

Ատոմային կլանման սպեկտրոսկոպիա (AAS). Հատկապես օգտագործվում է երկաթի պարունակության համար, որը պահանջում է հայտնաբերման տարբեր ալիքի երկարություն (248,3 նմ):

Տիպիկ սահմաններ. Ծանր մետաղներ (ինչպես Pb) ≤20 ppm կոսմետիկ որակի համար, ≤10 ppm դեղագործական դասի համար: Արսեն ≤3 ppm, կադմիում ≤1 ppm, սնդիկ ≤0,1 ppm:

Մնացորդային լուծիչներ

Գլխի տարածության գազային քրոմատոգրաֆիա (GC). Նմուշը տաքացվում է փակ սրվակի մեջ, իսկ գլխամասում գտնվող ցնդող միացությունները վերլուծվում են GC-ով: Սա հայտնաբերում է մեթանոլի, էթանոլի և իզոպրոպանոլի մնացորդները մաքրման և տեղումների փուլերից:

Չինական դեղագրությունը սահմանում է դեղագործական կարգի նատրիումի հիալուրոնատի այս սահմանները: Եթե ​​մատակարարն օգտագործում է էթանոլի տեղումներ (ամենատարածված մեթոդը), մնացորդային էթանոլի փորձարկումը կարևոր է:

Մանրէաբանական սահմանները

Ստանդարտ ափսեների հաշվարկման մեթոդներ ըստ USP <61> և <62>:

· Ընդհանուր աերոբ մանրէների քանակը՝ ≤100 cfu/g (կոսմետիկ), ≤10⊃2; cfu/g (դեղագործական)

· Խմորիչ և բորբոս՝ ≤100 cfu/գ

· Հատուկ հարուցիչներ. Staphylococcus aureus , Pseudomonas aeruginosa , E. coli պետք է բացակայի

· Ֆերմենտացումից ստացված արտադրանքի համար. լրացուցիչ հետազոտություն հեմոլիտիկ streptococcus-ի համար


Կարդալ COA. Ինչ ստուգել և ինչ են նշանակում թվերը

Նատրիումի հիալուրոնատի անալիզի բնորոշ վկայականը ներառում է 15-20 պարամետր: Ահա թե ինչպես կարելի է կարդալ ամենաքննադատականները.

Տեխնիկական համեմատություն ըստ դասարանի

Պարամետր

Կոսմետիկ դաս

Սննդի/հավելումների աստիճան

Դեղագործական / ներարկային աստիճան

Փորձարկման մեթոդ

Փորձարկում (չոր հիմքով)

≥90.0%

≥91.0%

95,0–105,0%

Կարբազոլ / HPLC

Սպիտակուցի մնացորդ

≤0,1%

≤0,05%

≤0,05%

Բրեդֆորդ / Լոուրի

Նուկլեինաթթուներ

≤0,1%

≤0,1%

≤0,05%

Ուլտրամանուշակագույն 260 նմ

Ծանր մետաղներ (ինչպես Pb)

≤20 ppm

≤10 ppm

≤10 ppm

ICP-MS

Էնդոտոքսին

Միշտ չէ, որ փորձարկված է

Միշտ չէ, որ փորձարկված է

≤0.05 ԵՄ/մգ

ԼԱԼ

Կորուստ չորացման ժամանակ

≤10,0%

≤10,0%

≤10,0%

105°C / 60°C վակուում

pH (1% լուծույթ)

5,0–8,5

6,0–7,5

6,0–7,5

Պոտենցիոմետրիկ

Պարզություն և գույն

Պարզ, A₆00≤0,01

Պարզ, A₆00≤0,01

Պարզ, A₆00≤0,01

Ուլտրամանուշակագույն սպեկտրոֆոտոմետրիա

Մնացորդային լուծիչներ

Միշտ չէ, որ փորձարկված է

Մեթանոլ ≤0,05%, Էթանոլ ≤0,5%

Ըստ դեղագրքի

Headspace GC

Հատուկ ռոտացիա

—

—

+60°-ից +80°

Բևեռաչափություն


Կարմիր դրոշներ COA-ի վրա

Սպիտակուցներ >0.1% կոսմետիկ որակի մեջ. ցույց է տալիս անբավարար մաքրում: Բարձրացնում է ալերգիայի ռիսկը, հատկապես մնացորդային արտադրանքների և զգայուն մաշկի ձևակերպումների համար:

Բացակայում են էնդոտոքսինի տվյալները ներարկային/ակնաբուժական պնդումների համար. Եթե մատակարարն իր արտադրանքը շուկա է հանում ներարկման կամ աչքի կաթիլների կիրառման համար, բայց չի փորձարկում էնդոտոքսինը, ապրանքը հարմար չէ այդ օգտագործման համար՝ անկախ այլ բնութագրերից:

Մոլեկուլային քաշի բաշխման տվյալներ չկան. մեկ 'միջին ՄՎտ' թիվը ոչինչ չի ասում շղթայի երկարության իրական բաշխման մասին: 2.0-ից բարձր PDI (polydispersity index) ցույց է տալիս զգալի խմբաքանակի տարասեռություն:

Բացակայում է հատուկ պաթոգենների թեստավորում. միայն թիթեղների ընդհանուր քանակը բավարար չէ: ի բացակայությունը S. aureus , P. aeruginosa-ի և E. coli- պետք է հաստատվի առանձին:

Փորձարկում հենց սպեցիֆիկացիայի սահմանաչափով. Եթե կոսմետիկ որակի համար վերլուծությունը ցույց է տալիս ճշգրիտ 90,0%, դա կարող է ցույց տալ, որ արտադրանքը խառնվել է նվազագույնին համապատասխանելու համար, այլ ոչ թե լինել բնական բարձր մաքրության խմբաքանակ:


Ինչու է մաքրությունը կարևոր ձեր վերջնական արտադրանքի համար

Մաքրությունը որակի վերացական չափանիշ չէ. այն ուղղակիորեն ազդում է ձեր արտադրանքի անվտանգության, արդյունավետության և շուկայական համապատասխանության վրա:

Անվտանգություն

Մնացորդային սպիտակուցները նատրիումի հիալուրոնատի առաջնային ալերգենիկ ռիսկն են: Վնասված մաշկի վրա կիրառվող ապրանքների համար (հետընթացակարգային, վերքերի խնամք, զգայուն մաշկ), 0,1%-ից բարձր սպիտակուցի մակարդակը կարող է առաջացնել իմունային պատասխաններ: Ներարկվող արտադրանքներում էնդոտոքսիններով աղտոտվածությունը կարող է առաջացնել լուրջ բորբոքային ռեակցիաներ. ահա թե ինչու LAL թեստը սակարկելի չէ ակնաբուժական և ներարկային օգտագործման համար:

Արդյունավետություն

Կեղտերը կարող են խանգարել հիալուրոնաթթվի կենսաբանական գործունեությանը: Մնացորդային նուկլեինաթթուները և դեգրադացված HA-ի բեկորները կարող են ակտիվացնել բորբոքային ուղիները (TLR2/TLR4)՝ ցանկալի CD44-ով միջնորդավորված հակաբորբոքային ազդանշանների փոխարեն: Ըստ էության, անմաքուր ՀԱ-ն կարող է անել ձեր մտադրության հակառակը:

Ձևակերպման կայունություն

Մետաղական իոնները (հատկապես երկաթը) կատալիզացնում են հիալուրոնաթթվի շղթաների օքսիդատիվ դեգրադացիան՝ ժամանակի ընթացքում նվազեցնելով մոլեկուլային քաշը: Եթե ​​պահեստավորման ընթացքում ձեր արտադրանքի մածուցիկությունը նվազում է, ապա դրա պատճառը կարող է լինել մնացորդային երկաթը կամ այլ մետաղական աղտոտիչներ: Նմանապես, մանրէաբանական աղտոտումը ներմուծում է հիալուրոնիդազային ակտիվություն, որը քայքայում է հիալուրոնաթթուն:

Կանոնակարգային համապատասխանություն

Տարբեր շուկաներ ունեն տարբեր պահանջներ.

· ԱՄՆ. Դեղագործական կիրառությունների համար պետք է համապատասխանի USP ստանդարտներին

· ԵՄ. Պետք է համապատասխանի EP 0338 մենագրությանը

· Չինաստան. Պետք է համապատասխանի չինական դեղագրքի ստանդարտներին

· Կոսմետիկա. Ընդհանրապես ավելի քիչ կանոնակարգված, բայց պատասխանատու ապրանքանիշերը դեռ պետք է պահանջեն ամբողջական աղտոտվածության փորձարկում

Խմբաքանակի հետևողականություն

Թերևս առևտրային առումով ամենակարևոր խնդիրը. խմբաքանակների միջև մաքրության տատանումը ստիպում է ձեզ վերակազմավորել կամ մերժել մուտքային նյութը: Մատակարարը, որի սպիտակուցի մակարդակը տատանվում է 0,02% և 0,18% միջակայքում, մատակարար է, որի խմորման և մաքրման գործընթացները չեն վերահսկվում, նույնիսկ եթե յուրաքանչյուր առանձին խմբաքանակ տեխնիկապես «անցնի»:


Ինչպես գնահատել ձեր մատակարարի մաքրության հնարավորությունները

Նատրիումի հիալուրոնատ մատակարարին գնահատելիս կենտրոնացեք այս հինգ չափումների վրա.

1. Փորձարկման մեթոդներ

Հարցրեք կոնկրետ. Ի՞նչ մեթոդ եք օգտագործում սպիտակուցի փորձարկման համար: Եթե ​​պատասխանը միայն ուլտրամանուշակագույն 280 նմ է, ապա դա բաց է: Բրեդֆորդը կամ Լոուրին նվազագույնը: Մոլեկուլային քաշի համար դուք զեկուցում եք միայն միջին կամ ամբողջական GPC քրոմատոգրամներ PDI-ով:

2. Խմբաքանակից խմբաքանակի հետևողականություն

Պահանջել COA-ի պատմական տվյալներ նույն բնութագրի համար վերջին 6-12 ամիսների ընթացքում: Հաշվարկել հիմնական պարամետրերի տատանումների գործակիցը (վերլուծություն, սպիտակուց, ՄՎտ): Լավ վերահսկվող մատակարարը պահպանում է CV <5% մոլեկուլային քաշի և <20% սպիտակուցի մնացորդների համար:

3. Հավաստագրման պորտֆոլիո

ISO 13485 (բժշկական սարքեր), cGMP, DMF ֆայլ, COSMOS (օրգանական կոսմետիկա), HALAL, KOSHER – յուրաքանչյուր սերտիֆիկացում պահանջում է որակի հատուկ համակարգեր, որոնք անուղղակիորեն ապահովում են մաքրության հսկողությունը: Որքան ավելի շատ հավաստագրեր ունի մատակարարը, այնքան ավելի ամուր է նրանց որակի ենթակառուցվածքը:

4. Հետագծելիություն

Կարո՞ղ է արդյոք մատակարարը որևէ խմբաքանակի հետք բերել իր խմորման խմբաքանակին, հումքի աղբյուրներին և փորձարկման գրառումներին: Ամբողջական հետագծելիությունը կարևոր է որակի հետաքննության և անհրաժեշտության դեպքում հետ կանչելու համար:

5. Թափանցիկություն

Վստահելի մատակարարը տրամադրում է.

· Ամբողջական COA բոլոր պարամետրերով, ոչ միայն ընտրությամբ

· GPC քրոմատոգրամներ ըստ ցանկության

· Արդյունքների հետ մեկտեղ մեթոդների նկարագրություններ

· Երրորդ կողմի փորձարկումներ թույլ տալու պատրաստակամություն

Մատակարարները, ինչպիսիք են Shandong Runxin Biotechnology-ն, ցուցադրում են մաքրության համապարփակ վերահսկողություն բոլոր հինգ հարթություններում: Մանրէաբանական ֆերմենտացման 28 տարվա փորձառությամբ՝ Runxin-ն օգտագործում է Բրեդֆորդի մեթոդը սպիտակուցի մնացորդների համար (LOQ 0.005%), GPC-MALS՝ ամբողջական մոլեկուլային քաշի բնութագրման համար, LAL՝ էնդոտոքսինի փորձարկման համար և ICP-MS՝ ծանր մետաղների ամբողջական զննման համար՝ յուրաքանչյուր խմբաքանակի և ամեն անգամ: Նրանց բազմատեսակ սերտիֆիկացման պորտֆոլիոն (ISO 13485, CE, DMF 036368, COSMOS, HALAL, cGMP) և արտահանման փորձը 34 երկրներում արտացոլում են որակի համակարգը, որը ստեղծվել է առավել պահանջկոտ ծրագրերի համար:


Համառոտ. Մաքրությունը շրջանակ է, ոչ թե թիվ

Նատրիումի հիալուրոնատի մաքրությունը ներառում է քիմիական նույնականությունը, կենսաբանական անվտանգությունը և քիմիական կեղտոտության վերահսկումը, որոնցից յուրաքանչյուրը պահանջում է հատուկ անալիտիկ մեթոդներ և ընդունման չափանիշներ: «ճիշտ» մաքրության մակարդակը կախված է ձեր դիմումից.

· Տեղական կոսմետիկա. Կենտրոնացեք սպիտակուցի մնացորդների վրա (≤0,1%), մանրէների սահմանափակումները և ծանր մետաղները

· Սննդային հավելումներ. ծանր մետաղների ավելի խիստ սահմանափակումներ, պաթոգենների լրացուցիչ փորձարկում

· Ակնաբուժական / ներարկային. Էնդոտոքսինը սակարկելի չէ, սպիտակուցը ≤0,05%, լիարժեք դեղագրքի համապատասխանություն

· Հետընթացակարգային / զգայուն մաշկ. Վերաբերվեք որպես դեղագործական կարգի, նույնիսկ եթե կիրառումը տեխնիկապես կոսմետիկ է

Մատակարարներին գնահատելիս պարզապես մի համեմատեք գները և գնահատման տոկոսները: Դիտեք ամբողջական մաքրության պրոֆիլը, դրա հետևում գտնվող փորձարկման մեթոդները և այդ արդյունքների հետևողականությունը խմբաքանակներում: Մաքրությունն այն է, ինչը բաժանում է հուսալի հումքը որակյալ անակնկալից, որը սպասում է տեղի ունենալ:

Պե՞տք է արդյոք բարձր մաքրության նատրիումի հիալուրոնատ՝ թեստավորման ժամանակ լիարժեք թափանցիկությամբ: Կապվեք Runxin Biotechnology-ի հետ՝ մանրամասն COA-ների և ձեր դիմումին հարմարեցված բնութագրերի համար:

CS


Shandong Runxin Biotechnology Co., Ltd.-ն առաջատար ձեռնարկություն է, որը երկար տարիներ խորապես ներգրավված է եղել կենսաբժշկական ոլորտում՝ ինտեգրելով գիտական ​​հետազոտությունները, արտադրությունը և վաճառքը:

Արագ հղումներ

Կապ մեզ հետ

  Թիվ 8 արդյունաբերական պարկ, Չինաստանի Շանդուն նահանգ, Վուչուն քաղաք, ՔուՖու քաղաք
  +86-532-6885-2019 / +86-537-3260902
Ուղարկեք մեզ հաղորդագրություն
Հեղինակային իրավունք © 2024 Shandong Runxin Biotechnology Co., Ltd. Բոլոր իրավունքները պաշտպանված են:  Կայքի քարտեզ   Գաղտնիության քաղաքականություն