Natriumhyaluronaatzuiverheid: wat betekent het en hoe wordt het getest?
U bevindt zich hier: Thuis » Blogs » Popularisering van de wetenschap » Zuiverheid van natriumhyaluronaat: wat betekent het en hoe wordt het getest?

Natriumhyaluronaatzuiverheid: wat betekent het en hoe wordt het getest?

Aantal keren bekeken: 642     Auteur: Site-editor Publicatietijd: 13-10-2026 Herkomst: Locatie

knop voor delen op Facebook
Twitter-deelknop
knop voor lijn delen
knop voor het delen van wechat
linkedin deelknop
knop voor het delen van Pinterest
WhatsApp-knop voor delen
knop voor het delen van kakao
knop voor het delen van snapchat
deel deze deelknop

Als u ooit een analysecertificaat voor natriumhyaluronaat heeft ontvangen en u overweldigd voelde door de lijst met parameters – eiwitten, nucleïnezuren, endotoxinen, zware metalen, verlies bij drogen – bent u niet de enige. De meeste leveranciers presenteren deze cijfers als een eenvoudige 'geslaagd/mislukt'-checklist. Maar zuiverheid is veel genuanceerder dan een enkel percentage.

Hier is het korte antwoord: zuiverheid is niet één getal – het is een multidimensionaal profiel. Een leverancier die '99% zuiverheid' claimt zonder te specificeren welke onzuiverheden zijn getest, bij welke detectielimieten en met welke methoden, geeft u op zijn best onvolledige informatie.

Voor B2B-kopers, samenstellers en kwaliteitscontroleprofessionals is het begrijpen van wat zuiverheid eigenlijk betekent voor hyaluronzuur – en hoe elke dimensie wordt gemeten – essentieel om ervoor te zorgen dat uw eindproduct veilig, effectief en consistent is. Laten we het opsplitsen.


Wat 'Zuiverheid' eigenlijk betekent: het is niet slechts één getal

Als iemand 'zuiverheid van natriumhyaluronaat' zegt, doelt hij meestal op drie verschillende dimensies, die elk iets fundamenteel anders meten:

Chemische zuiverheid meet hoeveel van het materiaal feitelijk natriumhyaluronaat is in vergelijking met andere chemische stoffen. Dit wordt doorgaans uitgedrukt als:

· Gehalte (HA-gehalte): Het percentage natriumhyaluronaat op droge basis. Cosmetische kwaliteit vereist doorgaans ≥90,0%, terwijl farmaceutische kwaliteit ≥95,0% vereist.

· Glucuronzuurgehalte: een structureel bestanddeel van HA. De theoretische waarde is ~46%, dus een resultaat ≥44% bevestigt dat de HA-ketenstructuur intact is.

Biologische veiligheid Onzuiverheden zijn het meest kritisch voor toepassingen die in contact komen met levend weefsel:

· Resterende eiwitten: Overgebleven van het fermentatiegastheerorganisme. Dit zijn de belangrijkste allergeenrisico’s.

· Nucleïnezuren (DNA/RNA): Ook van het gastheerorganisme. Hoge niveaus duiden op onvolledige zuivering.

· Bacteriële endotoxinen: lipopolysachariden van gramnegatieve bacteriën. Cruciaal voor injecteerbare en oogheelkundige toepassingen.

· Microbiële besmetting: totaal aërobe telling, gist/schimmel en specifieke pathogenen.

Chemische onzuiverheden zijn afkomstig van het productieproces en de omgeving:

· Zware metalen: lood, arseen, cadmium, kwik – gereguleerd op ppm-niveaus.

· Resterende oplosmiddelen: methanol, ethanol, isopropanol uit de zuiveringsstappen.

· IJzer, chloride, sulfaat: Anorganische verontreinigingen uit apparatuur of water.

Zie het als een medische controle: uw totale gezondheid wordt niet bepaald door een enkel bloedtestresultaat. Het is de combinatie van alle markers – bloeddruk, cholesterol, leverfunctie, nierfunctie – die het volledige verhaal vertelt. De zuiverheid van natriumhyaluronaat werkt op dezelfde manier.


Waar onzuiverheden vandaan komen: fermentatie versus extractie

De bron van uw natriumhyaluronaat bepaalt over welke onzuiverheden u zich zorgen moet maken.

Traditionele extractie (dierlijke bron)

Historisch gezien werd hyaluronzuur gewonnen uit hanenkammen of glasvocht van runderen. Deze methode brengt specifieke onzuiverheidsrisico's met zich mee:

· Dierlijke eiwitten die immuunreacties kunnen veroorzaken

· Sulfaatresiduen (in tegenstelling tot HA bevat chondroïtinesulfaat sulfaatgroepen)

· Variabiliteit tussen batches, afhankelijk van de dierlijke bron

· Beperkte schaalbaarheid

Om deze redenen is de meeste commerciële productie afgeweken van de winning van dieren, hoewel sommige nicheleveranciers deze methode nog steeds gebruiken.

Microbiële fermentatie (huidige standaard)

Modern natriumhyaluronaat wordt geproduceerd door bacteriën te fermenteren – meestal Streptococcus equi subsp. zooepidemicus of gemanipuleerde Bacillus subtilis- stammen. Dit elimineert de risico's van dierlijke oorsprong, maar introduceert zijn eigen onzuiverheidsprofiel:

· Eiwitten van het gastheerorganisme: De bacteriën produceren tijdens de fermentatie naast HA ook eiwitten.

· Nucleïnezuren: Bacterieel DNA en RNA bestaan ​​naast HA in de fermentatievloeistof.

· Componenten van fermentatiemedia: suikers, aminozuren en mineralen uit het groeimedium.

· Endotoxinen: Als gramnegatieve bacteriën als verontreinigingen aanwezig zijn.

Het zuiveringsproces – precipitatie, ultrafiltratie, chromatografie – is wat een product met een hoge zuiverheid scheidt van een handelspartij. Leveranciers die bezuinigen op zuivering zullen verhoogde eiwit- en nucleïnezuurniveaus laten zien, zelfs als het HA-testpercentage er acceptabel uitziet.


Hoe zuiverheid wordt getest: de kernmethoden

Elke onzuiverheidscategorie vereist een specifieke analysemethode. Dit is wat er feitelijk gebeurt in het laboratorium:

HA-gehalte / Glucuronzuur

Carbazol colorimetrische methode: de meest traditionele aanpak. HA wordt gehydrolyseerd, waarbij glucuronzuur vrijkomt, dat reageert met carbazoolreagens en een paarse kleur produceert. De intensiteit wordt gemeten door spectrofotometrie en vergeleken met een standaardcurve. Eenvoudig, goedkoop, maar kan worden beïnvloed door andere uronzuren.

CTAB-turbidimetrische methode: Cetyltrimethylammoniumbromide vormt een complex met HA, waardoor een troebelheid ontstaat die evenredig is aan de HA-concentratie. Sneller dan carbazool, maar minder specifiek.

HPLC-SEC (Size-Exclusion Chromatography): Scheidt HA-moleculen op grootte vóór detectie. Dit is de gouden standaard omdat het tegelijkertijd de HA-identiteit bevestigt en kwantificeert. Het onthult ook de molecuulgewichtsverdeling – informatie die een eenvoudig testnummer niet kan bieden.

Resterend eiwit

Dit is misschien wel de belangrijkste zuiverheidsindicator voor veiligheid.

Bradford-methode (595 nm): Maakt gebruik van Coomassie Brilliant Blue G-250-kleurstof die zich aan eiwitten bindt. Wanneer gemeten bij 595 nm met een BSA-kalibratiecurve (boviene serumalbumine), biedt dit een betrouwbare kwantificering tot 0,005% (w/w). Deze methode verdient de voorkeur, omdat deze niet wordt verstoord door de UV-absorptie van HA zelf.

Lowry-methode: vergelijkbare gevoeligheid als Bradford, maar complexer protocol met meerdere toevoegingen van reagentia.

UV 280 nm-absorptie: de eenvoudigste methode, maar minst betrouwbaar. HA absorbeert zelf wat UV bij 280 nm, wat valse positieven en een onderwaardering van het werkelijke eiwitgehalte kan veroorzaken. Wees voorzichtig als een leverancier alleen UV-280 nm-eiwitgegevens rapporteert.

De norm voor de cosmetische industrie is ≤0,1% resterend eiwit. Farmaceutische en injecteerbare kwaliteiten vereisen ≤0,05%. Een goed gecontroleerd fermentatieproces levert doorgaans een eiwitgehalte op van minder dan 0,05%, maar we hebben gegevens van dezelfde leverancier gezien die schommelden van 0,02% naar 0,18% over verschillende batches – een duidelijke indicator van inconsistente zuivering.

Nucleïnezuren

UV 260 nm-absorptie: DNA en RNA absorberen sterk bij 260 nm. Het monster wordt opgelost en de absorptie wordt direct gemeten. Een waarde boven 0,1 (Abs) duidt op een onvolledige zuivering. Hoewel nucleïnezuren geen direct veiligheidsrisico vormen in actuele cosmetica, correleren verhoogde niveaus met hogere endotoxinebelastingen – dus dit is een nuttige procescontrole-indicator.

Bacterieel endotoxine

LAL-methode (Limulus Amebocyte Lysate): maakt gebruik van lysaat uit de bloedcellen van degenkrab, die stollen in de aanwezigheid van endotoxinen. De reactie kan kinetisch worden gemeten (dynamisch turbidimetrisch of chromogeen) voor kwantitatieve resultaten. Dit is de enige geaccepteerde methode voor injecteerbare producten en producten van oogheelkundige kwaliteit.

De typische limiet is ≤0,5 EU/mg voor grondstofpoeder. Injecteerbare toepassingen vereisen een nog strengere controle.

Zware metalen

ICP-MS (Inductief gekoppelde plasmamassaspectrometrie): de meest gevoelige methode, geschikt voor het detecteren van metalen op deeltjes-per-miljard-niveaus. Tests voor lood (Pb), arseen (As), cadmium (Cd), kwik (Hg) en vaak aanvullende elementen.

Atoomabsorptiespectroscopie (AAS): Specifiek gebruikt voor het ijzergehalte, waarvoor een andere detectiegolflengte vereist is (248,3 nm).

Typische limieten: Zware metalen (als Pb) ≤20 ppm voor cosmetische kwaliteit, ≤10 ppm voor farmaceutische kwaliteit. Arseen ≤3 ppm, cadmium ≤1 ppm, kwik ≤0,1 ppm.

Resterende oplosmiddelen

Headspace-gaschromatografie (GC): Het monster wordt verwarmd in een afgesloten flesje en vluchtige verbindingen in de headspace worden geanalyseerd met GC. Dit detecteert methanol-, ethanol- en isopropanolresiduen uit de zuiverings- en precipitatiestappen.

De Chinese Farmacopee specificeert deze limieten voor natriumhyaluronaat van farmaceutische kwaliteit. Als een leverancier ethanolprecipitatie gebruikt (de meest gebruikelijke methode), is het testen van restethanol essentieel.

Microbiële grenzen

Standaard methoden voor het tellen van platen volgens USP <61> en <62>:

· Totaal aantal aerobe microben: ≤100 kve/g (cosmetisch), ≤10⊃2; kve/g (farmaceutisch)

· Gist en schimmel: ≤100 kve/g

· Specifieke pathogenen: Staphylococcus aureus , Pseudomonas aeruginosa , E. coli moet afwezig zijn

· Voor producten afgeleid van fermentatie: aanvullende tests op hemolytische streptokokken


Een COA lezen: wat u moet controleren en wat de cijfers betekenen

Een typisch analysecertificaat voor natriumhyaluronaat bevat 15-20 parameters. Zo leest u de meest kritische:

Specificatievergelijking per kwaliteit

Parameter

Cosmetische kwaliteit

Voedsel/supplementenklasse

Farmaceutische/injecteerbare kwaliteit

Testmethode

Analyse (droge basis)

≥90,0%

≥91,0%

95,0–105,0%

Carbazool / HPLC

Eiwitresidu

≤0,1%

≤0,05%

≤0,05%

Bradford/Lowry

Nucleïnezuren

≤0,1%

≤0,1%

≤0,05%

UV-straling 260 nm

Zware metalen (als Pb)

≤20 ppm

≤10 ppm

≤10 ppm

ICP-MS

Endotoxine

Niet altijd getest

Niet altijd getest

≤0,05 EU/mg

LAL

Verlies bij drogen

≤10,0%

≤10,0%

≤10,0%

105°C / 60°C vacuüm

pH (1% oplossing)

5,0–8,5

6,0–7,5

6,0–7,5

Potentiometrisch

Duidelijkheid en kleur

Helder, A₆₀₀≤0,01

Helder, A₆₀₀≤0,01

Helder, A₆₀₀≤0,01

UV-spectrofotometrie

Resterende oplosmiddelen

Niet altijd getest

Methanol ≤0,05%, Ethanol ≤0,5%

Per farmacopee

Hoofdruimte GC

Specifieke rotatie

—

—

+60° tot +80°

Polarimetrie


Rode vlaggen op een COA

Eiwit >0,1% in cosmetische kwaliteit: duidt op onvoldoende zuivering. Verhoogt het allergierisico, vooral voor leave-on-producten en gevoelige huidformuleringen.

Ontbrekende endotoxinegegevens voor claims op het gebied van injecteerbare/oogdruppels: Als een leverancier zijn product op de markt brengt voor injectie- of oogdruppeltoepassingen, maar geen endotoxine test, is het product niet geschikt voor dat gebruik, ongeacht andere specificaties.

Geen gegevens over de molecuulgewichtsverdeling: een enkel 'gemiddeld MW'-getal zegt niets over de werkelijke ketenlengteverdeling. Een PDI (polydispersiteitsindex) boven 2,0 duidt op aanzienlijke batchheterogeniteit.

Ontbrekende specifieke testen op pathogenen: het totale kiemgetal alleen is niet voldoende. De afwezigheid van S. aureus, , P. aeruginosa en E. coli moet afzonderlijk worden bevestigd.

Assay op exact de specificatielimiet: Als de assay exact 90,0% aangeeft voor cosmetische kwaliteit, kan dit erop wijzen dat het product is gemengd om net aan het minimum te voldoen - in plaats van dat het een natuurlijk zeer zuivere batch is.


Waarom zuiverheid belangrijk is voor uw eindproduct

Zuiverheid is geen abstracte kwaliteitsmaatstaf; het heeft een directe invloed op de veiligheid, werkzaamheid en marktconformiteit van uw product.

Veiligheid

Resterende eiwitten vormen het voornaamste allergene risico in natriumhyaluronaat. Voor producten die worden aangebracht op een aangetaste huid (postprocedure, wondverzorging, gevoelige huid) kunnen eiwitniveaus boven 0,1% immuunreacties veroorzaken. Endotoxinebesmetting in injecteerbare producten kan ernstige ontstekingsreacties veroorzaken. Daarom is de LAL-test niet onderhandelbaar voor oogheelkundige en injecteerbare toepassingen.

Doeltreffendheid

Onzuiverheden kunnen de biologische activiteit van hyaluronzuur verstoren. Resterende nucleïnezuren en afgebroken HA-fragmenten kunnen ontstekingsroutes (TLR2/TLR4) activeren in plaats van de gewenste CD44-gemedieerde ontstekingsremmende signalering. In wezen kan onzuivere HA het tegenovergestelde doen van wat u bedoelde.

Stabiliteit van de formulering

Metaalionen (vooral ijzer) katalyseren de oxidatieve afbraak van hyaluronzuurketens, waardoor het molecuulgewicht in de loop van de tijd afneemt. Als de viscositeit van uw product tijdens opslag daalt, kunnen achtergebleven ijzer of andere metaalverontreinigingen de oorzaak zijn. Op dezelfde manier introduceert microbiële besmetting hyaluronidase-activiteit die hyaluronzuur afbreekt.

Naleving van regelgeving

Verschillende markten hebben verschillende vereisten:

· VS: Moet voldoen aan de USP-normen voor farmaceutische toepassingen

· EU: Moet voldoen aan EP-monografie 0338

· China: moet voldoen aan de normen van de Chinese Farmacopee

· Cosmetica: over het algemeen minder gereguleerd, maar verantwoorde merken moeten nog steeds een volledige onzuiverheidstest ondergaan

Batchconsistentie

Misschien wel het commercieel belangrijkste probleem: fluctuaties in de zuiverheid tussen batches dwingen u binnenkomend materiaal te herformuleren of af te wijzen. Een leverancier wiens eiwitniveaus tussen 0,02% en 0,18% schommelen, is een leverancier wiens fermentatie- en zuiveringsprocessen niet onder controle zijn – zelfs als elke individuele batch technisch gezien 'voldoet'.


Hoe u de zuiverheidsmogelijkheden van uw leverancier kunt evalueren

Concentreer u bij het beoordelen van een leverancier van natriumhyaluronaat op deze vijf dimensies:

1. Testmethoden

Vraag specifiek: welke methode gebruikt u voor het testen van eiwitten? Als het antwoord alleen UV 280 nm is, is dat een leemte. Bradford of Lowry op zijn minst. Rapporteert u voor het molecuulgewicht slechts een gemiddelde of volledige GPC-chromatogrammen met PDI?

2. Consistentie van batch tot batch

Vraag historische COA-gegevens op voor dezelfde specificatie over de afgelopen 6-12 maanden. Bereken de variatiecoëfficiënt voor belangrijke parameters (assay, eiwit, MW). Een goed gecontroleerde leverancier handhaaft CV <5% voor molecuulgewicht en <20% voor eiwitresiduen.

3. Certificatieportfolio

ISO 13485 (medische hulpmiddelen), cGMP, DMF-registratie, COSMOS (biologische cosmetica), HALAL, KOSHER – elke certificering vereist specifieke kwaliteitssystemen die indirect de zuiverheidscontrole garanderen. Hoe meer certificeringen een leverancier bezit, hoe robuuster zijn kwaliteitsinfrastructuur.

4. Traceerbaarheid

Kan de leverancier elke partij herleiden tot de fermentatiepartij, grondstoffenbronnen en testgegevens? Volledige traceerbaarheid is essentieel voor het onderzoeken van kwaliteitsproblemen en het indien nodig terugroepen van producten.

5. Transparantie

Een betrouwbare leverancier biedt:

· Volledig COA met alle parameters, niet alleen een selectie

· GPC-chromatogrammen op aanvraag

· Methodebeschrijvingen naast resultaten

· Bereidheid om testen door derden toe te staan

Leveranciers zoals Shandong Runxin Biotechnology demonstreren uitgebreide zuiverheidscontrole in alle vijf dimensies. Met 28 jaar toegewijde expertise op het gebied van microbiële fermentatie, gebruikt Runxin de Bradford-methode voor eiwitresiduen (LOQ 0,005%), GPC-MALS voor volledige karakterisering van het molecuulgewicht, LAL voor het testen van endotoxinen en ICP-MS voor volledige screening van zware metalen – voor elke batch, elke keer weer. Hun multi-certificeringsportfolio (ISO 13485, CE, DMF 036368, COSMOS, HALAL, cGMP) en exportervaring in 34 landen weerspiegelen een kwaliteitssysteem dat is gebouwd voor de meest veeleisende toepassingen.


Samenvatting: Zuiverheid is een raamwerk, geen getal

De zuiverheid van natriumhyaluronaat omvat de chemische identiteit, biologische veiligheid en beheersing van chemische onzuiverheden; elk daarvan vereist specifieke analytische methoden en acceptatiecriteria. Het 'juiste' zuiverheidsniveau is afhankelijk van uw toepassing:

· Actuele cosmetica: focus op eiwitresiduen (≤0,1%), microbiële limieten en zware metalen

· Voedingssupplementen: strengere limieten voor zware metalen, extra testen op ziekteverwekkers

· Oftalmisch/injecteerbaar: Endotoxine is niet onderhandelbaar, eiwit ≤0,05%, volledige naleving van de farmacopee

· Na de procedure/gevoelige huid: Behandelen als farmaceutische kwaliteit, zelfs als de toepassing technisch cosmetisch is

Vergelijk bij het beoordelen van leveranciers niet alleen prijzen en testpercentages. Kijk naar het volledige zuiverheidsprofiel, de testmethoden erachter en de consistentie van die resultaten over batches heen. Zuiverheid is wat een betrouwbare grondstof onderscheidt van een kwaliteitsverrassing die nog moet gebeuren.

Heeft u hoogzuiver natriumhyaluronaat nodig met volledige transparantie bij het testen? Neem contact op met Runxin Biotechnology voor gedetailleerde COA's en specificaties afgestemd op uw toepassing.

CS


Shandong Runxin Biotechnology Co., Ltd. is een toonaangevende onderneming die al vele jaren nauw betrokken is bij de biomedische sector en wetenschappelijk onderzoek, productie en verkoop integreert.

Snelle koppelingen

Neem contact met ons op

  Industrieel park nr. 8, Wucun Town, QuFu City, provincie Shandong, China
  +86-532-6885-2019 / +86-537-3260902
Stuur ons een bericht
Copyright © 2024 Shandong Runxin Biotechnology Co., Ltd. Alle rechten voorbehouden.  Sitemap   Privacybeleid